Pagrindinis meniu

Paskutiniai svečių knygos įrašai

viltutė
labas :) Kaipgi laikotės?
StaysimNama
Sveiki,
noriu visiems užduoti klausimą, bet nežinau ar rašau &qu...
Jan
seimosnamukas.blogspot.com

Pradedam vesti Blogger :)
Namo planas PDF Spausdinti El. paštas
Šeštadienis, 2014 Birželio 28 18:26

Tags: dienoraštis | namai | statybos

Fasadinė namo pusė žiūrint nuo

1a planas"Taigi" - pagalvojau aš, kai jau nutariau parašyt naujienas, ir staiga supratau, kad nieko nebeprisimenu nei ką nei kur kelt, talpint, nei kaip rašyt, ką spaust, kur žiūrėt. M, be nervų, visad galima pavartyt senus įrašus!

Iškart viską prisiminiau (beveik) ir puoliau rašyt. Taigi, pagaliau turim statybos leidimą! Be visa ko ir visą projektą už kurį labai dėkingi mūsų architektei, mat ji ne tik projektavo, bet ir visus popiergalius surinko. 

 

Taigi ką statysim: namas bus artimas pasyviam, bet be aklo pasyvaus namo principų vaikymosi. Vienaukštis, be mansardos, su rūsiu po namu (pamatai buvo su rūsiu). Sienos bus betoninių blokelių, aka Brolio arba Haus tipo, šiltintos 20cm frezuotu neoporu. Darysiu žemės šilumokaitį orui pašildyti / atvėsinti, būtinai bus saulės kolektorius, neįsivaizduoju namo be tokio įrenginio kai šitiek energijos ant stogo vasarą. Šildymas bus grindinis, katilas kieto kuro / granulinis / dyzelinis. Dėl pastarūjų dar galutinai nenutariau, bet greičiausiai bus ne vienas.
Stogas bus čerpinis, koks konkrečiau dar neaišku, nes stogo plotas nemažas, o keramikinės ar betoninės čerpės skirtumas yra gana ženklus. Tiek stoginė, pirtis, irgi bus su čerpe ant stogo, stogas valminis, arba kitaip sakant - keturšlaitis.
Pirtis bus šildoma, atvesiu šiluminę trasą nuo namo, to reikia dėl santechnikos, nesinori kaskart visą vandenį išleidinėt iš visur žiemą, todėl minimali temperatūra bus palaikoma visad. Pirties sienos irgi bus mūrytos blokeliais, šiltinta kaip namo, ventiliacija turbūt irgi su oro pašildymu. Pirtelė bus su terasa, joje, kaip ir pirtyje, bus židinys ar ugniakuras.
Stoginė yra sujungta su garažu traktoriui, automobilių pusėje atvira, iš kitos pusės su durim. Nešiltinta.
Lauko rūsys bus dviejų patalpų + tambūras, viskas įgilinta ir apkasta žemėm.
Apie kiekvieną pastatėlį vėliau rašysiu atskirai ir išsamiai

Plotelis pas mus nemažas, miesto masteliais netgi milžiniškas - 98 arai nors ūkininko sodybai tai nei daug nei mažai. Planelyje viskas atrodo visai dailiai, bus gražu kai reikės statyt, vėpsosiu atkarusiu smakriuku

Sklypo planasŪkinis - stoginė - garažas traktoriui.Pirties fasadas

 

 

 

 

 

Namo išplanavimą ilgai būrėm, perstatynėjom, be to, sklype jau buvo pamatai, todėl dalinai reikėjo derintis ir prie jų, bet galutiniu rezultatu esam patenkinti, patinka kas gavosi ir bent jau kol kas nieko keist nenorėčiau. Žinojau kad noriu dirbtuvėlių šalia namo, todėl namukas gavosi visai nemažas, taip pat kartu nutarėm kad būtų labai puiku svačių kambariukas atskirai, todėl jį suplanavom pirtelėj. Taip patogiau ir mums ir svečiams. Pati pirtelė visiškai paprastutė, tradicinė netgi, bet, tikiuosi, gavosi labai funkcionali, bent jau to siekiau..

PirtisNamo rūsysVaizdas iš fasadinės pusės, nuo kėnio.

 

 

 

 

 
Per tą laiką, kol buvo renkama makulatūra, spėjom ir medelių daugiau pasodint, atsirado kelios slyvos, obelytės. Po žiemos buvau papykęs ant zuikių, suskiai iš to pykčio kad aprišau obelytes, ėmė ir apgraužė keletą kalninių pušaičių, bet negana to, aptiko kad pavasarį nuo vienos  obelytės nurišau žiemą uždėtą apsaugą, tai atėjo ir dabar ją apgraužė. Atkeršyjo, tipo už sakuotus dantis

Po žiemos kiek nukentėjo ir smaragdinės tujytės, apšalo, bet tik vienoj vietoj, kur namo pamatai neužstoja vėjo, už jū gi, žaliuoja kuo puikiausiai. Nupirkau dar jom trašų, yra spec spygliuočiams, kompleksinės, be chloro, ir patrešiau jau pora syk. Po poros savaičių rekomenduoja kartot. Jau matosi kad kiek atsigavo, todėl aplink jas dar apravėjau ir užpyliau mulčio. Mulčas tai medžio drožlės, draugas prisikūlė visą krūvą, iš kurios dosniai pasikabinau porą kaušelių ( žinoma) atrodo geriau ir žolėm mažiau apaugs, be to ir kaip trąša vėliau bus.

Paskutinės geros naujienos tokios, kad sumokėjom elektrikam, todėl greitu laiku (per 5mėn) įkas stulpą su laidu, todėl turim laiko su Žmona pagastroliuot po Lietuvą

 Pasmalsaudamas nupiešiau ir virtualų namo planelį kartais jį vis pildau, todėl namuose gali būti ir bardakėlis, nes programa yra kompe, bet išsaugomas ir online esančiame serveryje.

 

 

Komentarai  

 
16. Heradas 2023-07-30 09:31
tikiuosi garaže bus vietelės motoroleriui ar kokiam tai mocui.. :) šauniai judat, taip ir toliau
Citata
 
 
15. provocat.lt 2023-01-27 09:31
super chebryte, smagu skaityti jūsų blogą, kaip jums gerai pasisekė pasistatyti namą. tikiuosi dabar randate veiklų namuose su žmona smagių, ne tik buitis ir tvarkymasis.. :)
Citata
 
 
14. slankiojančios durys 2018-10-02 16:02
Labai geras projektas, bet siūlyčiau dėti į terasą nes varstomas, o slankiojančias duris. Bus daug patogiau.
Citata
 
 
Blakis
13. Blakis 2016-07-15 13:49
Namą modelivo architektė, mes tik pageidavimus sakėm, o ji atsiūsdavo tokius planus.
Citata
 
 
12. Sim 2016-07-15 12:39
O kokią programą naudojat virtualiam namo planeliui modeliuoti? Ji mokama ar galima kažkur atsisiųst?
Citata
 
 
Blakis
11. Blakis 2014-09-01 16:02
Labas Evaldai :) kad plano kaip konkrečiai bus kaip ir neturim, o šiaip tai paprasčiausia dėžutė apkasta žemėm :D
Kas svarbu, tai hidroizoliuoti, ir, jei bus laikomi aobuoliai ir bulvės, reik dviejų kambariukų kad abuoliai neprisigertų bulvių kvapo. Reikalingas tambūras ar bent jau dvejos durys kad neperšaltų. Žodžiu nieko dar nepasakysiu :) kai reikės statyt pradėsiu plačiau domėtis, iki rūsio dar toloka.. (ff)
Citata
 
 
10. Evaldas 2014-09-01 14:46
laba diena,

gal galėtumėt plačiau aprašyti, kaip planuojat statyti kiemo rūsį? Ir aš labai noriu "nemokamo šaldytuvo".
Citata
 
 
Blakis
9. Blakis 2014-08-26 05:01
Gal tik taip atrodo.. :D bet bravorinės tai tikrai nebus, nemėgėjas :V
Citata
 
 
8. iknamai 2014-08-25 20:17
nemažas projektėlis nusimato :) visas plikbajorio dvarelis :) tik bravoro trūksta
Citata
 
 
Blakis
7. Blakis 2014-08-10 12:10
Labas Ignai, ačiū už palinkėjimus :) dvarelis nemažas, bet manys negazdina, keisčiau atrodo kai keli arai šalia namo, tiesiog taip pripratęs. Noriu didelio sodo su visokiais augalais, vietos kur galima būtų ilsėtis. Darbai rimtesni greičiausiai tik kitamet prasidės, dabar Norgėj su Žmona dirbam, reik kapeikų užsidirbt, nenorim su bankais draugaut o ir per ilgai popiergaliai buvo tvarkomi, jei ne kvailas biurokratizmas jau būčiau sienas iškėlęs, pamatus atliejęs, ale ką padarysi.. :)
Citata
 
 
6. Ignas 2014-08-10 11:15
Na ir dvarelis nemažas ;)
Linkiu stiprybės, nes jos prireiks...
Nebent koks milijonas kišenėje atliekamas voliojasi... Juk paprastai viskas gaunasi ilgiau ir brangiau. Siūlau pradžioje atmesti viską kas nebūtina, daryti tik namą. Ir netikėk elektrikais. Kartais jie sugeba ir metus gumą tempti.
Citata
 
 
Dainius
5. lorenso 2014-07-11 08:52
Aisku, gal net ir geriau savo valykla. Nors neuzsikims . Nebent miestelyje viskas naujai perdaryta...

Del pirties tai tamsta kogero visiskai teisus. Nu tie tai nesidomejo taip visokiom technologijom ir pirti state po to kai namas jau buvo pabaigtas. Nuvede pora vamzduku is katilines ir tiek. Nu nesala vanduo ir gerai. O pati pirtele is rastu, senobine, net pecius plytinis ir is garines kurenamas. Bet seip labai jauki. Alus lengvai ten geriasi...
Citata
 
 
Blakis
4. Blakis 2014-07-10 10:10
Plane nupaišyta kad vanduo miestelio, bet kaip darysim dar neaišku, reikia skaičiuoti. Nuotekos bus vietinės nes nėra trasos šalia, įrenginiai greičiausiai bus August ir Co :)
Dėl pelėsio pirty visai nesuku galvos, tereikia gerai ventiliuoti patalpas, tinkamai padaryti nuolydžius, trapus, kad nesikauptų drėgmė, va ir viskas :) jei pažystami šildo tik wc, tai vistiek reikalingas rimtesnis šiltinimas, nes jei pirtelė nelabai sandari, tai šilumos nuostoliai bus gana dideli, gal netgi artimi visos, sandarios, pirties nuostoliams. Būva kartais pas mus atsisako vieno kambario šildymo (name), tipo pigiau taip, nenaudojamas, nors iš tikro kituose kambariuose šilumą reik pakelt, nes per nešildomo kambario duris, sienas, daugiau šilumos išeina.
Citata
 
 
Dainius
3. lorenso 2014-07-10 09:22
O sita, pas jus bus miestelio vandenukas ir nuotekos ar savo viskas?
Man tai kazkaip uzkliuvo pirties sildymas pastoviai. A neisimes koks piktas pelesis jei ten mazai silumos bus? Pas pazistamus pirtele medine, tai anys tik tulika su dusu sildo, o pati pirtis salta buna. Ir tai ten pagrinde tik po duso trapu ir aplinkui tulika vamzdukai sukavoti. Pirties nedare sildomos nes bijojo, kad ims pelyti. Kiek cia tiesos del pelesiu nezinau, bet kai kas ju bijo :)
Citata
 
 
Blakis
2. Blakis 2014-07-05 15:05
Todėl kad siena tėra tik nešanti konstrukcija ir todėl kad pigiausias sienos sumuštinis (blokelis + šiltalas) gavosi būtent su pigiausiu blokeliu, nes šiltas blokelis yra brangesnis nei šaltas analogas + polistirolas. Anksčiau skaičiavau ir lyginau kas pigiau norint gaut tam tikrą šiluminę varžą, visais atvejais storesnis polistirolo sluoksnis buvo pigesnis pasirinkimas.
Neberandu skaičiavimų ir tingiu perskaičiuot bet tereikia žinoti blokelio kvadrato ir polistirolo 1cm kvadrato šiluminę varžą bei kainą. Tada prie blokelio šiluminės varžos dedi po vieną cm polistirolo varžos iki norimos bendros varžos ir gauni sumuštinio kainą. Kaina teorinė jei lyginsim blokelius kurie klijuojasi ir kurie mūrijasi, nes šito nebeskaičiavau. Paliksiu labiau su skaičiais draugaujantiems :)
Citata
 
 
Arunas
1. niuniauskas 2014-07-04 08:30
o kodel blokeliai betoniniai?
Citata
 
gegužės 24 d., penktadienis

Kas svečiuose?

Mes turime 22 svečius online
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval


58.7%Lithuania Lithuania
14.8%Sweden Sweden
7.3%United States United States
5.1%Russian Federation Russian Federation
4.4%United Kingdom United Kingdom
3.4%Germany Germany
1.2%Australia Australia
1%Norway Norway
0.8%China China
0.4%Canada Canada

Today: 5
Yesterday: 7
This Week: 30
Last Week: 25
This Month: 120
Last Month: 168
Total: 511


Valid XHTML & CSS | Template Design Blakis | Copyright © 2009 by http://arbeit.ah-68.de/