Pagrindinis meniu

Paskutiniai svečių knygos įrašai

viltutė
labas :) Kaipgi laikotės?
StaysimNama
Sveiki,
noriu visiems užduoti klausimą, bet nežinau ar rašau &qu...
Jan
seimosnamukas.blogspot.com

Pradedam vesti Blogger :)
Kaip pasigaminti trinkeles PDF Spausdinti El. paštas
Sekmadienis, 2011 Spalio 02 22:31

Tags: trinkelės

 "Trinkeles pasigaminti gali bet kuris kaimietis"  vos suvokiau šią genialią tiesą - ėmiausi darbo
 Savadarbė trinkelė
Nepasakosiu kaip ieškojau formų ir apie tai kaip "geranoriškai" bendrauja kai kurios mūsų firmos ne iš karto, bet palandžiojęs po Rusų forumus ir youtube aptikau ko man reikia, o vėliau susiradau firmą LT kuri tuom prekiauja. Ieškojau trinkelių gamybos technologijos ir koks plastifikatorius naudojamas.
 
Yra du trinkelių gamybos būdai: liejimas ir presavimas. Presuotos grubesnės, pigesnės. Lietų formų pasirinkimas didesnis, spalvinė gama didesnė, jos dailesnės, nors gal ir mažiau atsparios kiekviena lazda turi du galus, tad pasirinkau vibro liejimą.
 
Formas ir pastifikatorių pirkau Vilniuje, Frame Baltic (eilinė įmonė, neturiu su ja nieko bendra ir nežinau ar dar išvis veikia) visai neblogai dirbanti vadybininke, labai paslaugi ir greit atrašanti į užklausimus minusas tai web svetainė kurioje maišyta LT ir RU kalbos nesolidu kažkaip.
Plastifikatorių siūlo Frame C-3 ir Frame Fast. Naudojau abu, bet trinkelėm dedu C-3. Fast labai panašus, bet greitina kietėjimą, jį naudoju blokeliams gaminti. Kaina abiejų vienoda, berods 20lt už 5l kanistriuką.
 
Plastiklis Frame C3Frame fast extra plastiklis
 
 
 
 
 
 
 
 
Prieš naudodami suplakit, nusistovi truputį. 
 
Cementą naudojau Švedišką Rocket cement M-500. Tai  42,5 markės cementas.
 
 
Rocket cement M-500

Betono sudėtis 1:4
Cemento (35kg) 1 maišas (8 lopetos)
Plastifikatorius 0,9l
Žvyras - (30 lopetų, pora numetu dėl paklaidos nes žvyras drėgnesnis ir kaupai didesni)
Vanduo apie 12l - priklauso nuo žvyro drėgnumo

papildyta 2013 balandžio 20d. - kai pradėsiu rimtai gamintis sau trinkeles, šį įrašą koreguosiu pilnai perrašydamas, bet dabartinis pastebėjimas toks, kad cementro reikia truputį daugiau, daryčiau 1:3 nes esant aktyviam vaikščiojimui arba kaip pas mus - žvyrui šalia kurio prisineša ir ant trinkelių, jau matosi kažkoks nusidėvėjimas. Svarbu viršutinis sluoksnis, apatiniam 1:4 pilnai pakanka, todėl galima trinkeles daryt dviem sluoksniais, tiesa žaidimo gerokai daugiau, nors pigiau gautūsi.
Kitur trinkelės atrodo visai neblogai, nesutrupėjo, nesuskilo, problema tik su nusidėvėjimu. Foto net nenušluoto paviršiaus, tipo yra kaip yra, mes juk ne komersantai, neturim ko slept..
Trinkelė po dviejų žiemų ten kur kasdien vaikštoma.
 
 
 
 
 
 
 
Galima ir tiksliau matuotis, kibirais, bet daugiau gaišaties.
Priklausomai nuo žvyro frakcijos, gali reikėti dadėt smėlio. Jo reik tam jei žvyras rupesnis ir nėra smulkaus užpildo.
 
Iš tokio kiekio gaunasi ~1,5 kvadrato 6cm storio trinkelių.
Medžiagų savikaina, jei maišas cemento 14lt, plastifikatoriaus litras (suapvalinu) 4lt o žvyro kubas 20lt, tegul dar pridėsim elektrą ir viską suapvalinsim (žvyras, elektra) iki 2lt kv. (mes juk ne įmonė ) gausim kad 6cm storio kvadratas kainuoja ~13-14lt Vandens neskaičiuoju, semiu iš balos
Betoną darau skystoką, jis geriau susivibruoja, lengviau oras pasišalina.
 
Pats proceas yra toks: kraunu betoną į formas kol užpildau visą stalą. Tada vibruoju apie 5 min. Paviršiuje gaunasi pusiau puta, toks akytas sluoksnis. Jei jį paliksim kaip yra, jis bus minkštas ir lengvai trupės, todėl pavibravęs ant viršaus pridedu betono ir nulyginu formą ir dedu ant padėklo. Kai padėklas užsipildo perdengiu jį fanera, osb ar kartonu, ir vėl kraunu naują eilę. Taip susitaupo vieta.
 
Trinkelės vibruojamosKraunamos stingimuiParuošta stingimui, užglaistyta.
 
 
 
 
 
 
 
Užpildytas formas palieku minimum parai stingt. Vasaros laike stingsta greičiau, o rudeniop paros jau nebepakanka, reikia dviejų kaip ir rašo formų gamintojo svetainėje.
Kai betonas jau sustingo, pradedu išiminėt. Išėmimas sudėtingesnė ir paprastesnė oeracija, priklauso kokias formas naudoji. Didelės, pvz plytelės, borteliai, išsiima lengviau, o smulkesnės trinkelės sunkiau. Senos formos irgi apsunkina išėmimą, bandžiau su senesnėm draugelio formom, ji šiurkštesnė.

Galima prieš išimant formas sumerkt į karštą vandenį (bet ne verdantį), tada lengviau išsiima, bet pats to nepraktikavau, nes reikalas šlapias, daugiau vargo, nors kartais gal ir gerai būtų, formos nusiplautų.

Pats išėmimas vyksta labai paprastai: dedi pilną formą ant rėmelio kuris prisuktas prie vibrostalo. Darbui spartint pasidariau 5-6 formų rėmelį. Jei trinkelės didelės ir formos naujos, tai visų net nespėsi sudėt, krinta gana greit. Jei jau daugiau naudotos - išsiima sunkiau.
Jei imsit per anksti, trinkelės tiesiog aptrupės (formoj liks betono). Jis puikiausiai išsiims kitą syk, bet..
Plytelėm, borteliam, irgi pasidariau išėmimo rėmelius, nors jų veik ir nereikia. Tik užsidedi plytelę, truputi stukteli su rėmeliu į stalą (net neprisuku jų) ir plytelė šlepteli žemėn
 
Bortelių išėmimo formaTrinkelių išėmimo formaTrinkelių išėmimo forma
 
 
 
 
 
 
 
Jei darysit išėmimo rėmelius, tai pati forma rėmelyje turi judėt laisvai, gerai jei paliekamas 4mm tarpelis. Jei padarysit kad tik tilptų - pradėjus vibruot stalui ji gali išlipt iš rėmelio. Kitas dalykas tai jei trinkelė krenta truputį skersuodamasi, ši laisvumas neleis jai strigt pačiam rėmely. Mirtinai neistringa, bet išėmimas sulėtėja.

Klaidos:nenaudokit ne monolitiniam betonui skirto plastifikatoriaus. Pabandžiau BMP - mūrijimui. Skiedinys gaunasi nors valgyk, malonu dirbt, bet prikakojau dalį formų kapitaliai. Trinkeles visas išmečiau nes jos buvo žiauriai akytos (debilam juk instrukcija yra - plastifikatorius mūrijimui, bet man mat paeksperimentuot reik). Pasimokiau, bet formas naudojant ir 5 kart jos vis dar valėsi. Atlikdavo seno skiedinio ant naujos trinkelės.
 
Pačios formos po išėmimo lieka švarios. Ne kaip naujos, bet be betono likučių. Truputį lieka ant pakrasčių, nors tai galbūt ir nuo mano skubėjimo imt (palyginimui - 3 fotkėj forma visai nauja)
 
Plytelės formaTrinkelės formaNenaudota trinkelės forma
 
 
 
 
 
 
 
arrow
Kyla abejonių dėl vibrostalo vibravimo dažnio. Gali būti kad esant tam tikriem dažniam susivibruotų, ar/ir, iš formos išsiimtų greičiau. Šito nzn, eksperimentams reik daug laiko, todėl yra kaip yra
Formos nėra tepamos, netgi rašo kad tept negalima. Pats jų ir netepiau, bet manau galima naudot kažkokį purškiamą dalyką nes iš naujų formų trinkelės išsiima greičiau ir lengviau. Reikėtų daugiau pasidomėt ar paeksperimentuot.
  
 
Visumoj dabar darbelis kiek sustojęs, atsirado marios kitų darbų, bet spėjau pagamint kelis kvadratus trinkelių kuriuos jau ir suklojau namie bus eksperimentas
Idedu dar keletą foto ką dariau, nes kiemas bus 6cm "seno grindinio", takeliam darau plonesnes (korys), o paeksperimentavimui dar nupirkau ir plytelių bei bortelių formas
Su pigmentų daug nedirbau, nenorėjau eksperimentuot o ir maišyklė tik viena turiu. Nedideliam kiekiui per daug cagonės.. bet kiek padariau, tai pilną trinkelę dažyt kainavo apie 33lt kvadratui tai labai daug ir niekas taip nedaro bet pabandžiau o daro dažydami pirmą trečdalį (ketvirtį) trinkelės storio (grubiai). Pigmentavimą paliksiu kitiem metam
 
star smal Formų gamintojas (angl. lenk.) betono receptukas
 
BorteliaiPlytelėsTrinkelės
 
Trinkelės Trinkelių šonasSudėtos trinkelės
 
 
 
 
 
 
 
Papildžiau informaciją, kai ją isisavinsiu ir išbandysiu parašysiu antrą rašinėlį
 
Vibrostalo apačia. Ne pati geriausia konstrukcija, bet purto ir gerai. Tiesa vibracija labai stipri ir fotkėj matomi stačiakampiai vamzdukai pasirodė poploniai - pertrūko.. reikėjo stiprint, sudėjau 10mm storio metalo juostas
Jei pirksit vibrovariklį atskirai, turėkit omeny kad jis 36V ir jam reikės trapuko (sveria kaip pats motoras). Tai minusas. Privalumas gamyklinio tik kad svoriai reguliuojasi.
 
Vibrostalo apačiaEkscentrikas vibrosytui
 
 
 
 
 
 
 
 
Vaido foto, ačiū jam
 
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
 
 
 Visa informacija tėra mano bandymas, eksperimentas, ką radau, ko išmokau, tą ir parašiau
 
Kam reikia trinkelių, galit kreiptis čia: http://www.betonvibra.lt
 
Papildyta 2014m birželis: dabartinis trinkelių stovis.
2014 m2014 m2014 m
 
 
 

Komentarai  

 
vaidas
133. vaidasp 2018-07-31 21:52
Cituojamas Tomas:
Labas vaidai is kur gauti plastifikatoria us frabe c3

Tikriausiai FRAME C3 ... Atsakymas ko gero , kad niekur . Turėtu but nebegaminamas - pasenusi technologija . Pabandyk pasidomėt " VARIVA.Lt
Citata
 
 
132. Tomas 2018-07-31 16:28
Labas vaidai is kur gauti plastifikatoria us frabe c3
Citata
 
 
vaidas
131. vaidasp 2016-06-10 14:48
Neatidžiai temą skaitei ... Viskas aprašyta ir apie kontaktus minėta ....Svetainės "talpa" ribota - paskambink .....
Citata
 
 
130. are 2016-06-05 16:42
sveikas ,vaidaip,pas mane vienos iseina idealios,o kitos su akutemis,gal vibro stalas per stipriai vibruoja,as negaunu plastifikatoria us C3,koki tu pasiulytum naudoti,aciu
Citata
 
 
vaidas
129. vaidasp 2016-06-02 16:10
Per daug tepalo
Drėgnos formos
Netinkamas mišinys
Netinkama vibracija
Netinkami betono priedai
Tai būrimas iš " kavos tirščių " .....
Citata
 
 
128. are 2016-06-02 13:05
sveiki,noriu pasigaminti salygatvio pyteliu,bet jos man gaunasi su akutemis,kokia gali buti problema,patark ite,aciu
Citata
 
 
vaidas
127. vaidasp 2015-09-29 15:20
Tai jo ir nereikia plauti . Jis taip karjere vadinasi . Karjere būna betonavimui , kelinis , plautas ..... Jau sakiau , jį kasa iš vandens ir jis būna be molio priemaišū .
Citata
 
 
126. anglas 2015-09-28 21:04
as taipat ne lt dabar,bet juk yra kur labai smulki frakcija kaip smelis nejau nesusivibruoja? keista juk visokiu frakciju yra,betonas butu melinas naudojant skalda smulke,nes plauti visa zvira manau labai dauk darbo,kaip ji plauni pasigaminai gal kazka plauti zvira?
Citata
 
 
Blakis
125. Blakis 2015-09-28 17:06
Ne, negaminu ir neeksperimentuo ju :) man dabar tai tiesiog visiškai neaktualu, net ne LT gyvenam, NO.
Citata
 
 
vaidas
124. vaidasp 2015-09-28 14:14
Su atsijom neišeis - truks smulkaus užpildo .
Citata
 
 
123. anglas 2015-09-28 09:30
sorry blokis,idomu darosi ce su tom trinkelem nesinori ziaurei klisti,manau butu geriau naudoti atsijas tada,o kaip tau sekasi bloki?su trinkelemis? gamini eksprementuoji?
Citata
 
 
122. Paulius 2015-09-27 20:47
sveikas, anglas, pas mane dar like formu gamint trinkelem,tik nzn tiksliu kiekiu susisiek su manim 862741755 galesim pasiderinti
Citata
 
 
vaidas
121. vaidasp 2015-09-27 19:37
Kaip jau minėta - bus kilometriniai komentarai :) www.betonvibra.lt tai mano tinklapis . Ten yra mano kontaktai .
Citata
 
 
Blakis
120. Blakis 2015-09-27 10:07
p.s. prašau necituokit kilometrinių tekstų, citata reikalinga kai ne dviese bendraujama kad būtų aišku apie ką kalbama :) ačiū.
Citata
 
 
119. anglas 2015-09-27 08:19
Reikia man isigiti formu.tai tu zvira plauni dauk vandens iseina,tai sijoti nebutina aisku akmenu nemesi kad netilptu i forma,o temperatura?kuo silciau tuo geriau trinkelem? o vibro stalas pas tave pirmas per mazai vibravo?o tu betona darai tirstesni ar skistesni nes kuo skistesnis suo labau balsta,tu trinkeles be spalvos gamini?.Tai apibendriname. meti plauta zvira i maisikle pili vandeni su priedais,cement as gerai ismaisai meti betona i formas vibruoji formas ir dziuna isimi ir tada sandeliuoji?O del zviro kalbant o ne geriau butu vietuj zviro pirkti atsijas smulkia ir nedeti zvira o acijas ,deti but acijios cementas priedai vanduo,nereiktu zviro plauti,kaip manote?
Citata
 
 
vaidas
118. vaidasp 2015-09-26 08:31
Kur Lietuvoje gauti dabar nesidomėjau . Anksčiau buvo aukšta kaina ir mažas pasirinkimas . Internete susiradau Lenkų kelias firmas skambinau , derėjausi , mokėjau pavedimu ir važiavau parsivežt ....
Tik plautas Jurbarko karjero žvyras . Iš pradžių sijojau , vėliau jau nebe .Plautas vadinama simboliškai , iš tikro turi būt kasamas iš vandens be jokių molio priemaišų . Molis neutralizuoja plastifikatorių .
Gamybos procesa aprašiai teisingai . Dabar man taip ir gaunasi .Ką daryti ir ko ne - eksperimentų keliu išsiaiškinama kol atidirbi technologiją . Viskas priklauso nuo žvyro , vibracijos ir netgi nuo aplinkos drėgmės ir temperatūros .
Apimtys priklauso nuo turimo formelių kiekio . Su išėmimu dirbdamas vienas daryčiau iki 7-8 kvadratų per dieną , jeigu vien tuo užsiimčiau .
Citata
 
 
117. anglas 2015-09-26 08:18
O kur butu galima nusipirkti formu lietuvoje nauju?kaip nupirkai is lenku internetu? del sudeties,tai tu plauni zvira visa? zviro frakcija taipat butinai turi buti sejojema?jei meti i maisiklia paprasta atvesta zvira cementa priedus skistus ismaisai dedi i formas vibruoji ir sandeluoji isimi is formu sudziuvus dedi ant padeklo ir gali grozetis trinkelemis ar kazka as netaip parasiau?pataisik papasakok kas lauke ko nedariti ka reike dariti?ir kokie mazdauk pagaminimo kiekiai tarkime per diena kiek pagamini kvadratu pagaminti?
Citata
 
 
vaidas
116. vaidasp 2015-09-26 08:10
Cituojamas Blakis:
Kas per brokas buvo, Vaidai? :)

Buvo korėtos - skylutės kaip su adata subadytos .
Citata
 
 
115. anglas 2015-09-26 07:41
o kur butu galima nusipirkti formu lietuvoje nauju?kaip nupirkai is lenku internetu? del sudeties,tai tu plauni zvira visa? zviro frakcija taipat butinai turi buti sejojema?jei meti i maisiklia paprasta atvesta zvira cementa priedus skistus ismaisai dedi i formas vibruoji ir sandeluoji isimi is formu sudziuvus dedi ant padeklo ir gali grozetis trinkelemis ar kazka as netaip parasiau?pataisik papasakok kas lauke ko nedariti ka reike dariti?ir kokie mazdauk pagaminimo kiekiai tarkime per diena kiek pagamini kvadratu pagaminti?
Citata
 
 
Blakis
114. Blakis 2015-09-24 17:03
Kas per brokas buvo, Vaidai? :)
Citata
 
gegužės 24 d., penktadienis

Kas svečiuose?

Mes turime 9 svečius online
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval


58.8%Lithuania Lithuania
14.7%Sweden Sweden
7.3%United States United States
5.1%Russian Federation Russian Federation
4.4%United Kingdom United Kingdom
3.4%Germany Germany
1.2%Australia Australia
1%Norway Norway
0.8%China China
0.4%Canada Canada

Today: 4
Yesterday: 7
This Week: 29
Last Week: 25
This Month: 119
Last Month: 168
Total: 510


Valid XHTML & CSS | Template Design Blakis | Copyright © 2009 by http://arbeit.ah-68.de/