Pagrindinis meniu

Paskutiniai svečių knygos įrašai

viltutė
labas :) Kaipgi laikotės?
StaysimNama
Sveiki,
noriu visiems užduoti klausimą, bet nežinau ar rašau &qu...
Jan
seimosnamukas.blogspot.com

Pradedam vesti Blogger :)
Darbai darbeliai PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 2011 Rugsėjo 26 19:32

Tags: dienoraštis | įrankiai | konstravimas

darbai.darbeliai

Senokai bemaigiau klavišėlius kažką naujo berašydamas, mat PC užsilenkęs, o su dabartiniu mažu kompiuteriuku minties polekis netoks nu bet vistiek bandau aprašyt ką veikineju ir ką nuveikiau

Apart to kad spėjau vėl pagastroliuot su savo brungiaja po užsienius (aij, smulkmė, Norvegija ir Latvija ) Lyga (beje) tai dar ir prisieksperimentavau bebandydamas pagamint betono blokelius ir trinkeles mūsų

Betoninius blokelius nuplanavau gamintis jau tada, kai draugelis parsitysė vibro presą blokeliam gamint. Ilgai nelaukęs sumečiau planą kad statysiu iš tokių blokelių.

Kadangi aparatas buvo rusiškas, esamos formos kreivos ir, mano akim žiūrint, neekonomiškos betono atžvilgiu, tai sukonstravau formas pagal save, nors iš tikro tai viso labo Brolio blokelių kopija, tik dydis nestandartinis. Mat buvau priverstas derintis prie preso matmenų.

Jau rašiau kad pirmas blynas buvo iš sniego bet netgi labai vykes o pabandžius su smėlbetoniu visai apsidžiaugiau tiesa dar pragaišau nemažai laiko kol atradau ko ir kiek reik, bet apie tai parašysiu kitą kart.

Blokelių beeksperimentuodamas prikepiau visą krūvą

 blokeliai.1blokeliai.2blokeliai.3

 

 

 

 

Sekantis darbas kurį pasislėpęs vykdžiau, tai "trinkelių kepimo technologinis receptas". Apmaudu kai paprašius pagalbos firmelės jį slepia kaip savo atradimą, nors tas pats receptas net pas Lenkus gaminančius liejinių formas parašytas. O jis labai paprastutis, o ir visas darbas labai nesudėtingas

Prisipirkau trinkelių, plytelių ir bortelių formų. Rezultatas visur vienodai neblogas

trinkeles.1trinkeles.2trinkeles.3

 

 

 

 

Tai va, kadangi prisivežiau nesijoto žvyro, tai prisireikė jį kažkaip nusijot (o aš gi tyyyngiu) teko pasižvalgius internete sumeistravot ir vibrosietą. Sijoja gana pusėtinai, nors kažkas dar ten ne iki galo dakrapštyta bet pirminio varianto video net turiu tiesa filmuke sietas dvigubas, viršutinis 16mm skylėm skirtas palengvint sijojimą, o apačioj pagrindinis 4mm. Vėliau pamačiau kad visai pakanka ir pirmojo, tai apatini išėmiau.

 

Vibro_sietas_1Vibro_sietas_2Vibro_sietas_7

 

 

 

 

Toliau, žinoma, insireikė ir vibrostalo ant kurio vibruosiu trinkeles, tai padariau ir jį foto kažkaip nebeatkrapštau, matosi kažkiek viršuje, bet vėliau parodysiu.

Konstrukcija labai paprasta, tipiškas stalas tik metalinis, po juo, vidury, prisuktas originalus vibrovariklis. Pats stalas stovi ant spyruoklių, nes Mūza kaip skrido tep ir nuskrido pamaniusi kad idėjos man jau užteks, tep ir liko

Žinoma kaip jau nepaminėsi Kongsbergo ir Rygos įspudžiai labai šilti. Labai smagu nors kartais (ka čia pliurpi, bedievi, vėl tuoj Norgėn mausi) kažkur išlėkt kad neužrūgtum

norge.1norge.2ryga.1

 

 

 

 

Tai vat tiek va žiniu

p.s. minti šią rašyt pradėjau dar su mikroskopiniu PC, o baigiau su savo dižiuoju 19" pasididžiavimu

 

Komentarai  

 
15. Irmantas 2015-07-14 06:54
Cituojamas Blakis:
Labas Irmantai, negaminu ir nepardavinėju :)


Na ka padarysi :)
Citata
 
 
Blakis
14. Blakis 2015-07-09 21:26
Labas Irmantai, negaminu ir nepardavinėju :)
Citata
 
 
13. Irmantas 2015-07-09 15:16
Cituojamas Blakis:
Lab Lorenso :) nzn kiek per dieną, nėra kur pasireikšt nes nėra lygaus pagrindo. Pasidariau betoninį taką, jame telpa lyg ir 32 blokeliai :V dabar praplatinau kad tilptų dvigubai, per dieną nesunkiai tiek padaryčiau vienas.
Prieš tai per dieną dariau tiek blokelių ir apie 3kv metrus trinkelių. Žvyras nesijotas, kol prasijoji, užsimaišai, susiveži.. gerai nors tiek kad maišyklė didelė :) darant blokeliam 1:4,25 suverčiu maišą cemento ir 33 lopetos žvyro.
Pats blokelių padarymas trunka gal 5 min. Užpildai, suvibruoji, dar dapili, nulygini ir keli formą - važiuoji tolyn ir procesas kartojasi.


Gal kartais turi perdaug blokeliu prisidares ir nori parduoti? :) man namo projektui sitie tusciaviduriai plokeliai manau labai gerai sueitu, tik reikia matmenu, atitinkamai pasiskaiciuocia u ir kieki :)
Brukstelk man
Citata
 
 
12. Vilius 2011-10-20 20:47
Cituojamas Blakis:
Nea, neteko, bet svarstau galimybę užpildyt kad ir pjuvenom su kalkėmis,

Carbon pažįstu, miško ir beveik nemokamų malkų savininką Džiugu, kad pritaikė atlieką naudingai, čia apie pjūvenas. Bet charakteristiko s pjūvenų ir EPS nesulyginamos. Apžvelk Fortis blokus : sukiennik.pl/.../... arba dar vieną panašų produktą, tik sakyčiau išvirkščią :) čia betonas EPS'e: www.stahlton.com.pl/.../
Bet vis tik reiktų galvoti, kad blokai tik neša, o šildo šiltinimas. Panašių blokų gal reiktų tik plono išorės šiltinimo sluoksnio.
Citata
 
 
Blakis
11. Blakis 2011-10-19 21:52
Nea, neteko, bet svarstau galimybę užpildyt kad ir pjuvenom su kalkėmis, gal tešla tokia, pjuvenų betonas tik be cemento. Pjuvenų vietoje yra, nebrangiai labai :)
Technologija jau sena, Carbon iš tokio gėrio pirtelę pasistatė, labai patenkintas :)
biteplius.lt/.../...
Citata
 
 
10. Vilius 2011-10-19 21:16
Cituojamas Blakis:
Lab Viliau, tai gastroliuoji po mūsų kraštus? :

Anksčiau maniau kad blokelio šiluminė varža svarbi, bet iki tol kol nepasiskaičiava u keik kainuoja, pvz 5, šiluminė varža blokelio ir polistirolo. Norint pasiekt tokią varžą skyrėsi tik dedamo polistirolo storis ir, žinoma, blokelio kaina. )


Pralėkiau vėluodamas į Kupiškį, o atgal jau krautas tai atidžiau ženklą-rodyklę apžiūrėjau Čia darbo reikalais teko aplankyti, šiaip Kupišky pirmą kartą,tai ir nusistebėjau estiškai-latviška gamta :)
Labai teisingai supratai esmę: blokelio paskirtis yra laikančioji konstrukcija, griaučiai, o šilumos izoliaciją tegul efektyvios tam skirtos medžiagos atlieka. Keramzitas gali būti naudojamas kaip užpildas, jo atsparumas gniuždymui visai ne prastas o šiluminės savybės geresnės. Tik jo kainos negaliu pakomentuoti, a dar pliusas yra svoris - primesk, jei kauniečiai užsimanys tavo gaminių, transportas pigiau.
Paskutinis mados šauksmas PL yra betono blokai su įlietu polistirolu. Tavo formos kaip tik turi tam tinkančią dziūrą Gal teko matyti?
Citata
 
 
9. lorenso 2011-10-12 13:56
Bet tai vistiek greit kai vienas dirbi. O kai dar reik ir zvyra sijot, kad ir mechanizuotai, ale vistiek...
Citata
 
 
Blakis
8. Blakis 2011-10-08 17:26
Lab Gija, kai kiti dirba man irgi panašiai atrodo :D
Citata
 
 
7. Gija. 2011-10-08 09:29
(h)
Ale kaip smagu skaityti apie Tavo darbelius :G Atrodo, kad viskas gaunasi savaime be jokių pastangų :)
Citata
 
 
Blakis
6. Blakis 2011-10-05 21:23
Vėliau idėsiu daugiau foto, bet pats aparatas matosi ten pat kur pirmas blynas iš sniego :)
Kiemo trinkelės turi smulkią fakturą, tipo šiurkštinta, ar bus labai slidi matysim šiemet nes tokias pabandymui sudėjau. Dėl takelių slidumo labai nepergyvenu, kaip bus taip gerai.
Vibro presavimo būdu gaminamos neslidžios, bet jų vaizdas smarkiai prastesnis. Matysim kaip laikys.. :)
Citata
 
 
5. Audrius 2011-10-05 20:40
Na tu ir duodi :) . Tikras Šaunuolis. Būtų įdomu pamatyti to vibropreso vaizdelį. O kaip dėl trinkelių? Tokiu būdu darytos ar nebus labai slidžios ir neatsparios atmosferos poveikiui? Nes kiek žinau pramoniniu būdu jas kepa kitokiu principu.
Citata
 
 
Blakis
4. Blakis 2011-10-04 11:32
Lab Lorenso :) nzn kiek per dieną, nėra kur pasireikšt nes nėra lygaus pagrindo. Pasidariau betoninį taką, jame telpa lyg ir 32 blokeliai :V dabar praplatinau kad tilptų dvigubai, per dieną nesunkiai tiek padaryčiau vienas.
Prieš tai per dieną dariau tiek blokelių ir apie 3kv metrus trinkelių. Žvyras nesijotas, kol prasijoji, užsimaišai, susiveži.. gerai nors tiek kad maišyklė didelė :) darant blokeliam 1:4,25 suverčiu maišą cemento ir 33 lopetos žvyro.
Pats blokelių padarymas trunka gal 5 min. Užpildai, suvibruoji, dar dapili, nulygini ir keli formą - važiuoji tolyn ir procesas kartojasi.
Citata
 
 
3. lorenso 2011-10-04 09:54
Labai grazus blokeliai ir trinkeles . Kada tu speji sitiek visko pridaryt .
Kiek mazdaug blokeliu per 1 diena imanoma pagamint su sita technika?
Citata
 
 
Blakis
2. Blakis 2011-10-03 20:12
Lab Viliau, tai gastroliuoji po mūsų kraštus? :D Gamta kaip visur, gal tik apleisti miškai labiau. Krūmų daug. Anykščių pusėj gražiau, tvarkingiau :)

Blokelius darau be jokių užpildų nes jų tiesiog nėra po ranka :) gal ir galima pirktis, nzn.. savikaina kūbo gaunasi apie 80lt - žvyras, cementas ir plastifikatoriu s. Smėlio nededu nes žvyras turi smulkų užpildą. Daba dasipirkau kitokio, tai į jį jau reikės dėt ir smėlio manau :V nors aš ne specas, nzn. Gal galima ir be jo, reikės pabandyt.
Kad būtų su keramzitu šilčiau tai tikrai, bet vėlgi esmė kiek kainuoja plytos ir polistirolo šiluminė varža. Jei polistirolas pigiau, tai dėt keramzito neverta.
Anksčiau maniau kad blokelio šiluminė varža svarbi, bet iki tol kol nepasiskaičiava u keik kainuoja, pvz 5, šiluminė varža blokelio ir polistirolo. Norint pasiekt tokią varžą skyrėsi tik dedamo polistirolo storis ir, žinoma, blokelio kaina. Pigiausias betoninis blokelis ir buvo pigiausias nes polistirolas pigesnis už šiltą blokelį.
Žinoma dirbt su gerais blokeliais patogiau, bet mokėt gana didele kaina vien už tai neverta. Todėl nutariau kad puikiai tiks betoninis, juolab staklės atsirado pačios :)
Citata
 
 
1. Vilius 2011-10-03 19:17
Sveikas auksaranki,
Žiūriu tas formas, sietus, pieską ir prisimenu savo diplominį :) viskas tas pats (y) Ar recepte keramzitas paminėtas? Nepagerintų truputi šiluminių savybių?
Šiandien netikėtai pro šalį prarūkau, Nociūnuose žiūriu rodyklė į kažkur matytą miestą :-] savotiška ten jūsų gamta, kauniečio akiai neįprasta (y)
Sėkmės, lauksiu naujienų apie blokus ir trinkes.
Citata
 
birželio 22 d., šeštadienis

Kas svečiuose?

Mes turime 9 svečius online
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval


45.9%Lithuania Lithuania
17.1%China China
12.3%Sweden Sweden
9%United States United States
4.9%United Kingdom United Kingdom
3.5%Russian Federation Russian Federation
3%Germany Germany
0.7%Norway Norway
0.3%Belgium Belgium
0.3%Netherlands Netherlands

Yesterday: 29
This Week: 44
Last Week: 29
This Month: 164
Last Month: 156
Total: 593


Valid XHTML & CSS | Template Design Blakis | Copyright © 2009 by http://arbeit.ah-68.de/